Допомога інвалідам

З нагоди міжнародного дня інвалідів у Києві в приміщенні Українського дому пройшов VII всеукраїнський фестиваль творчості людей з інвалідністю «На крилах надії»!

3-го та 4-го грудня понад 200 талановитих та обдарованих громадян з інвалідністю з усіх регіонів України, які займаються відтворенням та популяризацією самобутніх форм світової та української культури, народних ремесел та фольклору, виступали на одній із найкращих сцен України, презентувавши свої виступи. Цього року один із головних культурно-масових заходів України серед людей з обмеженими можливостями проводиться Всеукраїнською організацією інвалідів «Союз організацій інвалідів України» за підтримки Громадської організації «Розбудова».

3-го грудня об 11:00 під бурхливі оплески 200 учасників фестивалю, супроводжуючих їх осіб, почесних гостей та звичайних глядачів на сцену «Українського дому» вийшов голова Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Василь Назаренко.

Зараз наша країна переживає нелегкі часи, тож досвідчений та авторитетний Василь Васильович добрим словом намагався підбадьорити учасників та гостей фестивалю, дати надію, що кращі часи обов’язково наступлять. «У ці дні в Україні обирають новий Уряд, будуть призначені нові міністри, у тому числі і в дуже важливому для нас Міністерстві соціальної політики. Всі ми розуміємо, що нинішньої підтримки з боку держави інвалідам недостатньо. Ми сподіваємося і в Уряді, і у відповідному Комітеті Верховної Ради побачити нових, мудрих керівників А зараз я хочу усіх вас привітати з проведенням вже сьомого за ліком фестивалю. Цього року у нас є надійний партнер - Громадська організація «Розбудова». Завдяки ній вдалося зібратися мешканцям різних регіонів у Києві, зустрітися у цій чудовій світлій залі. Дякую голові «Робудови» Віктору Журавльову за надану підтримку».

Символічною стала перша пісня, виконана співаком з Хмельниччини Олегом Стадніком. Вона була написана день тому по дорозі до Києва і має просту назву «Фестиваль». Місце, на якому люди з інвалідністю не відчувають своїх фізичних вад, вільно спілкуються та несуть один одному радість.

Почесним гостем фестивалю та учасником церемонії відкриття став Народний депутат України Валерій Дубіль.

Оплесками зустріли появу на сцені голову Громадської організації «Розбудова» Віктора Журавльова.

«Інваліди для всіх нас є прикладом мужності та героїзму. Наша громадська організація вважає, що у такий складний для країни та кожного із нас час не потрібно шукати винних та ворогів. Треба об’єднуватися та жити у мирі. Переважна більшість проектів «Розбудови» стосується допомоги українській армії у зоні АТО. Це потреба часу, це головне, що сьогодні потребує наша держава. Ми сподіваємося, що вже зовсім скоро над Україною буде чисте та мирне небо, ми будемо жити в мирі та злагоді!», - звернувся із напутнім словом до учасників фестивалю Віктор Борисович.

Два дні на сцені Українського дому не вщухали пристрасті та емоції. Кожен із учасників хотів якнайкраще показати себе, представити своє місто та жанр мистецтва. Загалом були виконані номери у наступних напрямках: декоративне, прикладне мистецтво, художнє мистецтво (живопис, графіка, скульптура, фото, інше), літературне мистецтво (поезія, проза в т.ч. гумор та сатира), театральне та циркове мистецтво, музичне мистецтво, хореографічне мистецтво.

Кожен із учасників фестивалю гідний уваги, настільки високим цього року був рівень виступів. Людмила Дворніцька з Вінниці представила цикл віршів «Пори року», донеччани Сніжана та Володимир Керничні танок «Я не можу без тебе», полтавчанка Людмила Павлик заспівала «Хата, біла хата», закарпатка Уляна Кастран всесвітньовідому «Адажіо», одесит Роман Міщенко прочитав уривок із оповідання Тараса Шевченка «Катерина»... Усі номери можна довго перераховувати, усього за два дні фестивалю їх було понад сто, і кожен заслуговує на окрему розповідь!

Було логічно, що організатори фестивалю ГО «Розбудова» та «Союз організацій інвалідів України» вирішили не визначати найкращих у номінаціях, а нагородили усіх. Бо переможців та переможених у ці дні не було. Усі отримали диплом учасника фестивалю «На крилах надій», а також приємні подарунки від ГО «Розбудова».

Символічно, що завершення фестивалю було також творчим. Виконавець Олег Стаднік, якому підспівував увесь зал, на мелодію з відомої пісна «До свиданье Москва», заспівав «До побачення, фестиваль». Наче пророчими були її слова, які зачепили кожного до глибини душі: «Ми зустрінемось в Києві знов, хай залишиться в серці потреба зустрічатися знов!». А в тім, що вона залишиться, жодних сумнівів немає.

Голова Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Василь Назаренко та всі учасники та гості фестивалю подякували ГО «Розбудова» за всебічну підтримку в його організації, вручили пам’ятну подяку та висловили сподівання зустрітися знов у наступному році. Обов’зково здоровими, із новими творчими доробками та під мирним українським небом!

Хто ми?

Об’єднання активних людей, які разом хочуть будувати нову країну – багату, успішну, безпечну, головною цінністю якої є людина та людське життя.

Контакти

Україна, м.Київ
вул.Предславинська, 43/2
Телефон: +38-044-528-5385
Email: rozbudova.info@gmail.com