ГО «Розбудова» викриває кримінальну схему Мінекології у видачі ліцензій

Громадська організація «Розбудова» продовжує пильно стежити та самостійно перевіряти підприємства, які отримують ліцензії на провадження господарської діяльності із здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Так і цього разу під увагу ГО «Розбудова» потрапили декілька підприємств, а саме: ТОВ «Сучасні екологічні інновації», ТОВ «СП-Еконіка» та  ТОВ «Укрвторутилізація».

На перший погляд дані підприємства жодним чином не пов’язанні між собою, але насправді їх пов’язує кримінальна схема, яка на даному етапі розвитку України є однією із найпопулярніших корупційно  незаконних працюючих схем в Міністерстві екології та природних ресурсів - мова йде про видачу  ліцензій. Міністерство екології  та природних ресурсів України ігнорує ліцензійні умови провадження господарської діяльності зі здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами . Дане ігнорування полягає в тому, що для отримання ліцензію на поводження з небезпечними відходами підприємство повинно додати перелік документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, а саме: щоб отримати ліцензію на Виробництво особливо небезпечних хімічних речовин; операції у сфері поводження з небезпечними відходами, збирання і заготівля окремих видів відходів як вторинної сировини підприємство додає:

- відомості за підписом заявника - суб'єкта господарювання (за формою, встановленою ліцензійними умовами) про наявність:

матеріально-технічної бази, необхідної для провадження відповідного виду господарської діяльності;

власних або орендованих виробничих площ (приміщень)

копія паспорта місця видалення відходів (у разі здійснення видалення чи захоронення небезпечних відходів)

позитивного висновку державної екологічної експертизи щодо проектної документації на об'єкти, на яких здійснюються операції з небезпечними відходами;

позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи про дотримання вимог щодо забезпечення безпеки на об'єктах, на яких здійснюються операції з небезпечними відходами;

А тепер разом прослідкуємо за підприємствами, які незрозумілим чином отримали ліцензії.

ТОВ «СУЧАСНІ ЕКОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ»(38510323) що зареєстровано за адресою: 08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Ботанічна, буд. 1/6, каб. 10, та має Фактичну адресу де проводить свою діяльність:08292, Київська обл., м. Буча, вул. Залізнична, 11.

В рамках екологічного моніторингу наші волонтери виїхали  на дану адресу в м. Буча, вул. Залізнична, 11. Волонтери, обійшовши всі вулиці, так і не знайшливул. Залізнична, 11.

Далі було направлено три звернення, а саме до Бучанської міської ради,відділу архітектури та містобудування та управління юстицій. Завдяки відповіді Бучанської міськради було зрозуміло що про ТОВ «СУЧАСНІ ЕКОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ»(38510323) в Бучі ніхто не чув, громадські слухання та дозволи від міськради не видавались. Але ще більш зацікавила відповідь відділу містобудування та архітектури, дослівно (відомості про зареєстрований об’єкт нерухомого майна за даною адресою відсутні), також була додана підпільна карта, де вулиця Залізнична все таки була. Волонтери Громадської організації «Розбудова»  вдруге виїхали і цього разу  знайшли дану вулицю, і стало зрозуміло, що мав на увазі відділ містобудування та архітектури об’єкти нерухомого майна відсутні, бо на вул. Залізничній окрім лісу та цвинтаря жодної споруди не існує.

Виходячи з даного факту ми прослідковуємо порушення ліцензійних умов ТОВ «СУЧАСНІ ЕКОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ» (38510323), а саме через відсутність фактичного місця перебування документи, які поданні ТОВ «СЕІ» фіктивні. Міністерство екології та природних ресурсів України та Державна санітарно-епідеміологічна служба, видаючи ліцензію даному підприємству, демонструють свою некомпетентність.

ТОВ «СП-ЕКОНІКА»(39115938) що зареєстровано за адресою: 03035, м. Київ, вул. Льва Толстого, 63. та має Фактичну адресу:84600, Донецька обл., м. Горлівка, вул. 60 років СРСР, 12.

Громадська організація «Розбудова» звертає Вашу  увагу на факт, що місто Горлівка, Донецької області з 12 квітня 2014 року і по даний чає перебуває під окупацією. Так починався лист направлений громадською організацією «Розбудова» до Міністерства екології, на що незацікавлене у викриті злочинних схем Міністерство повідомило, що всі документи поданні правильно. А ось що з’ясувала Громадська організація «Розбудова»: ВИСНОВОК № 17/079 від 04.07.2014 державної екологічної експертизи до матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище «Діючого підприємства ТОВ «СП-Еконіка» для отримання ліцензії на операції у сфері поводження з небезпечними відходами», технічного регламенту поводження з відходами, технологічного регламенту зі знешкодження відходів, забруднених нафтопродуктами» видавався ДП « Центр екологічних експертиз»  відштовхуючись від чого видавався даний висновок невідомо, так як саме була підготовлена екологічно експертна оцінка залишається тільки здогадуватися.

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо встановлення відповідності санітарним нормам та вимогам промислового майданчика  ТОВ «СП-ЕКОНІКА» Донецька обл., м. Горлівка, вул. 60 років СРСР, 12. Видало Краматорське міське Управління Головного Управління Держсанепідслужби в  Донецькій області від 03.03.2015р. і це все після того як 10.02.2015 місто було обстріляно з реактивної системи «Торнадо» з боку Горлівки в результаті чого 17 людей загинуло, 64 отримали поранення. Про які об’єктивні перевірки, якщо вони взагалі відбувались, може йти мова.

Перевірки ТОВ «СП-ЕКОНІКА»(39115938)є фіктивними, так як потрапити для видачі об’єктивного висновку на тимчасово окуповані території неможливо (окрім за умови співпраці з терористами)

ТОВ "УКРВТОРУТИЛІЗАЦІЯ" (38527887) 52071, Дніпропетровська обл., селище Дослідне, вул.Наукова, буд. 1 Фактична адреса: м.Запоріжжя, вул. Теплична, 27

В даного підприємства ситуація не краща, ТОВ "УКРВТОРУТИЛІЗАЦІЯ" (38527887) відповідно до відповіді Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, ТОВ "УКРВТОРУТИЛІЗАЦІЯ" (38527887)  за адресою: м.Запоріжжя, вул. Теплична, 27  не існує і господарської діяльності ніколи не вело.

ТОВ "УКРВТОРУТИЛІЗАЦІЯ" (38527887) не існує про що повідомлено відповідні служби.

В свою чергу Громадська організація «Розбудова» вимагає у Служби Безпеки України, Генеральної прокуратури, Ради Національної Безпеки і Оборони, Державної  регуляторної служби перевірити та анулювати ліцензії даним підприємствам в зв’язку з  систематичним порушенням законодавства України, адже ще невідомо куди саме ТОВ «СУЧАСНІ ЕКОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ»(38510323), ТОВ «СП-ЕКОНІКА» (39115938), ТОВ "УКРВТОРУТИЛІЗАЦІЯ" (38527887) дівають небезпечні відходи.

Хто ми?

Об’єднання активних людей, які разом хочуть будувати нову країну – багату, успішну, безпечну, головною цінністю якої є людина та людське життя.

Контакти

Україна, м.Київ
вул.Предславинська, 43/2
Телефон: +38-044-528-5385
Email: rozbudova.info@gmail.com